• Jeżeli chcą Państwo otrzymywać od nas na bieżąco informacje, prosimy o wypełnienie formularza.

bonsai

IBUKI Projektowanie i Zakładanie Ogrodów

Zajmujemy się:

wykonywaniem profesjonalnych projektów ogrodów. Specjalizujemy sie głównie w projektach ogrodów japońskich oraz ogrodów naturalistycznych, ale nie tylko, wszystkie rodzaje ogrodów są nam bliskie. W ramach zamówionego kompleksowego projektu, otrzymują Państwo szczegółowe projekty ogrodu, wizualizacje, szkice, listy roślin i innych potrzebnych elementów (oczka wodne, kaskady, wodospady, komunikacja, tarasy i wiele innych. Także projekty elementów małej architektury, jesli takie znajdują się w projekcie (mostki, herbaciarnie, bramy, płoty, altany). 
Nasze umiejętności i doświadczenie pochodzą prosto z Japonii gdzie uczylismy sie projektowania ogrodów a także wykonywaliśmy profesjonalne projekty. Nasze umiejętności projektowe są poparte wieloletnią praktyką w Japonii i w Europie, są to projekty od małych przydomowych ogrodów, poprzez ogrody dla firm, zamawiane przez urzędy miast, parki, państwowe ogrody botaniczne.

Wiele firm zakłądających ogrody, zamawia profesjonalne projekty u nas, zaopatrują sie także w najwyzszej jakości rośliny w naszej szkółce, oraz zakupują akcesoria do ogrodów, np. granitowe latarnie japońskie. Chętnie przedstawimy przykładowe projekty.


 

- zakładaniem ogrodów, na podstawie naszych autorskich projektów. Mamy ogromne doświadczenie w zakłądaniu ogrodów japońskich poprzez długoletnią prace w Japonii a także w Europie. Wykonaliśmy już wiele pięknych ogrodów. Chętnie przedsawimy przykłady.

- utrzymaniem założonych ogrodów. Oferujemy kompleksowy, całościowy serwis utzymywania i pielęgnacji ogrodów lub częściowy serwis np. czyszczenie oczek wodnych, odpowiednie formowanie roślin, zabiegi naworzenia, ochrony roslin (opryski), okresowe prace na drzewkach bonsai, zabezpieczanie przed zimą. itd. Każdy serwis i jego zakres jest ustalany indywidualnie..
więcej zdjęć kliknij >>>

- przycinaniem i pielęgnacją drzew formowanych takich jak np. bonsai ogrodowe, tak by utrzymywały swoją formę i były coraz piekniejsze.





 

ogrody japońskie – ogrody jak marzenie...

Chcielibyśmy rozpocząć od bardzo ważnej cechy ogrodów japońskich. Są one bardzo funkcjonalne i mogą być tak skonstruowane by nie zabierać wiele cennego czasu właścicielom. Mogą być one bardzo rozległe lub mieścić się w np. pięciu metrach kwadratowych, rozmiar nie gra roli.

Teraz gdy już załatwiliśmy sprawe tych najbardziej zabieganych przyszłych właścicieli ogrodów japońskich, porozmawiajmy co jeszcze cechuje te wspaniałe ogrody.

Sztuka projektowania i wykonywania tych ogrodów może być zgłębiana całe życie. Ogrody japońskie są ściśle związane z naturą, której nie kopiują a odzwierciedlają czy symbolizują. Tak by na przykład przenieść do swojego ogrodu pewne odczucia czy wrażenia których doświadczmy podczas obcowania z naturą. Można ogród zaprojektować i wykonać w ten sposób by odwiedzający miał wrażenie jak by właśnie przeszedł się po plaży nadmorskiej lub odbył spacer w górach przy szemrzącym strumyku. Ogrody te żyją swoim własnym życiem dając możliwość odwiedzającemu w pewnym stopniu poznawania ich z czasem. 
Ogrody japońskie to także symbolika która daje się zrozumieć z upływem czasu choć odczuwalna jest od razu. Trudno jest znaleźć inny typ ogrodu który może tak bardzo zrelaksować i sprawić że odrywamy się od codzienności i wkraczamy w mistyczny świat natury.


"Jest wcześnie, mężczyzna właśnie założył czystą koszule i garnitur jak co rano. Siedzi teraz w ciszy spokojnie popijając herbatę i wpatrując się przed siebie.

Wspaniały widok rozciąga się przed nim. Ogromna stroma góra rozlega się na wschodzie z niebezpiecznymi urwiskami. Jest ona na tyle blisko by usłyszeć szum wodospadu schowanego miedzy skałami u podnóża góry. Wartki strumień niesie dalej wzburzoną wodę przez nizinę do jeziora które rozciąga się szeroko. Mężczyzna obiega wzrokiem brzeg jeziora aż do gęstego lasu po drugiej stronie. Drzewa na skraju lasu rosnące nad urwiskiem spadającym do jeziora są powyginane. Jest w stanie niemalże usłyszeć wiatr, który bawił się ich konarami na przestrzeni lat. Z tyłu na łagodnie wznoszącej się górze drzewa okalają na szczycie odosobnioną świątynie. Za lasem rozciągają się przestrzenie do których chciałby w przyszłości podróżować. Ale teraz nie ma na to czasu. Mężczyzna chwyta swoją aktówkę, mówi swojej żonie że wróci późnym wieczorem i wychodząc przez bramkę wtapia się w tłum ludzi spieszących w stronę przystanku.
Mężczyzna wpatrywał się w ogród japoński mieszczący się zaledwie na kilku metrach kwadratowych. „Góra” to duży głaz, wodospad i strumień to mniejsze kamienie i żwir zaaranżowane w odpowiedni sposób. „Jezioro” to biały żwir, „powyginane od wiatru drzewa” to odpowiednio uformowane sosny. A „łagodnie wznosząca się góra ze świątynią na szczycie” to usypany pagórek z pagodą na szczycie. Jednakże nigdy mężczyzna, który patrzy na ten widok co rano nie powiedział do siebie „to tylko ogród”. On zawsze widzi rozległy widok i żywą scenerie. Ten widok przygotowuje go do dnia w mieście, które leży za murami ogrodu."
W ten sposób ogród japoński opisują Panowie Seike i Kudo w swojej książce poświęconej ogrodom japońskim. 

Jeżeli chcecie Państwo skorzystać z naszych usług projektowania bądź wykonania ogrodu japońskiego, proszę o kontakt.

 









 

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Stron